Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Konkursy

Konkursy
Projekty nowych murali wybrane!
Projekty nowych murali wybrane!
05.06.2020
Już niedługo na murze okalającym śląskie zoo powstanie pięć nowych murali. Dwa pierwsze poświęcone będą tematyce związanej z ochroną mórz i oceanów. Pierwszy z nich poruszał będzie temat zanieczyszczenia mórz plastikiem. Drugi natomoast dotyczył będzie problemu, jaki stanowi obecnie przełowienie ryb w morzach i oceanach - nawiązuje zatem bezpośrednio do trwającej kampani edukacyjno informacyjnej pt. "Which Fish? - Jaka Ryba?".
Trzy pozostałe murale upamiętnią setną rocznicę Powstań Śląskich. Projekty zostały wybrane w drodze konkursu kierowanego do profesjonalnych artystów. Niebawem rozpocznie się ich realizacja.

Przedsięwzięcie będzie realizowane w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Już niebawem wystartuje także realizacja drugiego z realizowanych na terenie zoo projektów - budowa nowej ekspozycji dla panter śnieżnych.Kliknij w grafikę, aby dowiedzieć się więcej na temat Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego:
Czy wiesz że
Jedną z typowych cech ssaków jest 7 kręgów szyjnych. W południowoamerykańskiej dżungli żyje jednak zwierzę, które może mieć nawet 8-9 kręgów w szyjnym odcinku kręgosłupa - jest to leniwiec.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej