Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Konkursy

Konkursy
Turniej wiedzy zoologicznej - wyniki etapu pierwszego
Turniej wiedzy zoologicznej - wyniki etapu pierwszego
29.11.2019
Do pierwszego etapu zgłosilo się 17 uczestników z 5  szkół województwa śląskiego.

Z godnie z regulaminem konkursu mogło wziąc w nim udział maksymalnie 80 uczestników, z których najlepsza "dwudziestka" miała uzyskać awans do drugiego etapu turnieju, który odbędzie się w lutym przyszłego roku. W związku z tym, że liczba uczestników zgłoszonych do udzialu w konkursie nie przekraczała 20, komisja rozważyła zasadność dopuszczenia do drugiego etapu wszystkich uczestników. Z uwagi jednak na fakt, że różnice w ilościach zdobytych przez nich punktów były znaczne, komisja konkursowa podjęła decyzję o zastosowaniu progu zaliczeniowego na poziomie 30% punktów. Pozwoliło to na wytypowanie 14 osób, które uzyskały tym samym kwalifikację do kolejnego etapu turnieju.

Podsumowanie pierwszego etapu konkursu zamieszczone zostało w poniższych plikach:

1. Wyniki I etapu turnieju
2. Szczegółowe wyniki według pytań
3. Klucz odpowiedziTym samym informujemy, że do 20 grudnia br. na niniejszej stronie opublikowana zostanie lista grup zwierząt, których znajomość sprawdzana będzie w czasie drugiego etapu konkursu (patrz regulamin konkursu, pkt I.5b).

Lista zagadnień do drugiego etapu konkursu
Materiały źródłowe do pobrania

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a tym, którzy uzyskali awans do kolejnego etapu - gratulujemy!Czy wiesz że
Nazwa zamieszkującego Afrykę ibisa czczonego związana jest z faktem, iż przez starożytnych Egipcjan ptak ten otoczony był kultem jako symbol boga Thota - patrona mądrości, który uważany był za wynalazcę hieroglifów, kalendarza, arytmetyki, liczb, etc.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej