Tragopan modrolicy(Tragopan temminckii) - ten krewniak bażanta występuje w lasach od wschodnich Himalajów do zachodnich Chin i północno-zachodniego Wietnamu.
Samiec osiąga długość ciała do 65 cm, szyja i tułów są czerwonobrązowe, górną część ciała pokrywają granatowoszare plamki, w dolnej części – plamki są większe i szare. Głowa w kolorach: pomarańczowym, czarnym i niebieskim. Samica o długości ciała około 60 cm, jest brązowa z białymi plamkami.
Pożywienie tego ptaka stanowią fragmenty roślin, owady, trawa i jagody.
Tragopan nie buduje gniazd, tylko wykorzystuje nadrzewne gniazda innych ptaków. Samica znosi jaja o kolorze czerwonobrązowym z ciemnymi plamami. Wysiaduje je przez 28 dni.
Jest to najbardziej popularny ptak w północnoamerykańskich prywatnych hodowlach. Obecnie nie jest to gatunek zagrożony, jednak postępujące wyniszczanie naturalnych siedlisk tragopana może doprowadzić do zmniejszenia jego liczebności.
Ryjówka etruska (Suncus etruscus) uważana jest za najmniejszego ssaka żyjącego obecnie na świecie. Maksymalna długość jej ciała wynosi do 48 mm, a łącznie z ogonem - do 80 mm.